معرفی وبلاگ
سلام دوستان به وبلاگ من خوش آمدید . امیدوارم از مطالبی که در این وبلاگ مشاهده می کنید رضایت داشته باشید.
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3733
تعداد نوشته ها : 76
تعداد نظرات : 9
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
امام باقر (ع):

آمدن به حرم امام حسین (ع) روزی را زیاد می کند و عمر را طولانی می نماید و حوادث بد را دور می کند.


دسته ها : احادیث
پنج شنبه 18 8 1396 17:51
مصیبت کده

در ورق دوم کتاب زیارت آمده است: حواست باشد به کدام مصیبت خانه قدم می گذاری! محزون باش، و پریشان حال، و غبارآلوده و با دلی پر غصه قدم در سرایش بگذار. اگر صورت و بدنت در اذیت آفتاب سوزان قرار گرفت، عطش کربلا را به یادآور. خوش حال باش که اموالت در راه مولایت حسین علیه السلام خرج می شود.

آنگاه به درونت باز گرد و نیت خود را پالایش کن. برای خدا و بر اساس محبت پیامبر (ص) وخاندانش قدم در راه زیارتش بگذار. بدان که او امام واجب الاطاعه توست و به طفیل وجودش خلق شده ای. با اشتیاق حرکت کن و گام هایت را با تواضع بردار و با غسل از فرات راهی قتلگاه شو. سعی کن تشنه و گرسنه باشی مثل مولایت!

خاطر خواهی زوار

ورق سوم کتاب زیارت را می خوانم و می بینم پروردگار متعال بیش از همه خاطر ثارالله را می خواهد. مهمان حسین(ع) را مهمان خود می داند و او را غرق در رحمت خویش می نماید، و بر ملائکه با زوار حسین (ع) افتخار می کند.

زیارت حسین (ع) را محبوبترین عمل می خواند و زائر او را زائر خود می داند؛ و هر گاه بنده ای را دوست بدارد او را موفق به زیارت اباعبدالله (ع) می نماید. وقتی کسی را به زیارت می فرستد خودش پیگیر حوائج او می شود و به او می گوید:(تو درخواست کن تا من عنایت کنم)! حتی اگر شقاوتمند باشد سعادت او را امضا می کند. 

در قیامت به زائر دیار حسین (ع) عظمتی می دهد که همه مبهوت می مانند، آنگاه که در کنار عرش خود با او مناجات می نماید!!

بعد از خدا، معصومین (ع) را می بینم که هر چه زائر حسینی بیشتر شود خوش حالتر می شوند، و این زیارت را علامت محبت می دانند و برای زائرینش دعا می کنند و او را از حزب خود می خوانند.

پیامبر(ص) را می بینم که ندا می کند:( تو همنشین منی)! امیر المومنین (ع) را می بینم که می فرماید:( من ضامن حوائج تو هستم). سیده النسا (ع) را می بینم که شخصا کنار زائران حسینش حاضر شده برای آنان استغفار می کند.

خود امام حسین(ع) را می بینم که از کنار عرش مستقیما به زوارش می نگرد و آنان را به اسم می شناسد و روز قیامت شهادت می دهد که در دنیا به زیارتش آمده اند. مولایم عبا عبدالله (ع) به زائرانش می فرماید:( در بهشت همنشین خودم خواهید بود)، اما در همان حال می خواهد که غمگین به زیارتش بیایند و اعلام می کند که کشته اشک است.

آنگاه انبیا و ملائکه را می بینم که چهارده قرن است با اشک و ناله به زیارتش می آیند، و ثواب گریه های خود را تقدیم زائرانش می نمایند.

جبرئیل و میکائیل و اسرافیل را می بینم که پیشاپیش ملائکه زوار الحسین(ع) را مشایعت می کنند. خلاصه می بینم آسمانیان بیش از زمینیان در خدمت زائران کربلایند و برایشان دست به دعا برداشته اند.


... ادامه دارد

برگرفته از کتاب باید برم کربلا به قلم محمد باقر انصاری 


به امید زیارت امام حسین (ع)


پنج شنبه 11 8 1396 19:58
کجا می روم؟!

درنگی باید تا ببینم کجا می روم. باید خود را آماده کنم: روحم را، قلبم را، فکرم را، جسمم را. اما کار سختی نیست. اینجا حسین علیه السلام که جان ها را صیقل می دهد و جسم ها را پاکیزه می کند و انسان را می سازد. لااقل باید بدانم چه کار عظیمی در پیش دارم تا خود را با ادب زیارتش مزین سازم، و با حواسی جمع قدم در بارگاهش گذارم و بر خاک پایش بیفتم، و با اشک دیده قلبم را بشکنم و تقدیمش نمایم!

چاره ای نیست جزآن که سخنان معصومین علیهم السلام در عظمت رفتن تا بین الحرمین را بخوانم و کیفیت زیارت اباعبدالله علیه السلام را از ایشان بیاموزم. سپس با چشم دل نگاهی به احترام خدا و اهل بیت علیهم السلام و ملائکه نسبت به زوار الحسین علیه السلام بیندازم، و آن همه اجر دنیوی و اخروی را که در زیارتش نصیبم شد بدانم.

دعاهای پیامبرو امیرالمومنین و حضرت زهرا و امامان علیه السلام را برای زائرینش بشنوم. آنگاه تا قیامت پر بکشم و قدر و منزلت زائران حسین علیه السلام را در صف محشر مجسم نمایم. آنجاست که روی پایم بند نمیشوم و بار سفر به سوی دیار محبتش می بندم. از آنچه دارم سهمی برای کربلایش کنار می گذارم و سعی می کنم هر چه بیشتر به زیارتش بروم؛ تا با اصحاب با وفای مولایم که بر در خانه اش آرمیده اند، دیداری تازه کنم.

با جمع بندی پرونده زیارت ابا عبدالله علیه السلام که از کتاب زیارتش گرفته ام، با اشتیاقی مضاعف به استقبال کلمات نورانی اهل بیت علیه السلام در این باره می روم.

حتما برو!

ورق اول کتاب زیارت به من می گوید نه تنها خودت که باید دیگران را هم به زیارت امام حسین علیه السلام امر کنی؛ بلکه باید بر سر آن از یکدیگر سبقت بگیرید. این زیارت نه فقط بر مردان که بر زنان هم واجب است. اصلا بر هر کسی که امامت حسین علیه السلام را قبول دارند لازم است، بلکه علامت محبت به اوست.

کم کم لحن دستور تغییر می کند و می گوید :

مبادا زیارتش را ترک کنی یا به فراموشی بسپاری حتی اگر از ترس باشد، که به او جفا کرده ای و عاق پیامبر(ص) شده ای. این کم ترین وظیفه در برابر سیدالشهدا علیه السلام است، و شانه خالی کردن از آن علامت نقص ایمان است. نه فقط یک بار به زیارتش بروی، که بهترین عمل را در هر فرصتی نباید از دست بدهی.

اگر می دانستی با یک زیارت چه نتایجی می گیری، حسرت روزهایی را می خوری که به زیارتش نرفته ای! هیچ می دانی چه دلی از پیامبر و حضرت زهرا و امامان علیه السلام شاد می کنی؟ هیچ می دانی با زیارت تو چه غیظی بر دل دشمنان اهل بیت علیهم السلام و بر قاتلین حسین (ع) وارد می شود؟ پس قدر خود را بدان و از این زیارت کوتاهی مکن.

.... ادامه دارد

بر گرفته از کتاب باید برم کربلا
نوشته:محمد باقر انصاری 
به امید زیارت امام حسین (ع)
التماس دعا
ضریح

دوشنبه 8 8 1396 20:41
جای درنگ نیست! باید هرچه زود تر حرکت کنم. از این همه تشویق برای زیارت امام حسین (ع) در کلام خدا و پیامبر(ص) و امامان معصوم پیداست که در خانه سیدالشهدا (ع) خبر هایی است.

بی جهت نیست همه عالم خلقت برای زیارتش به راه افتاده اند، و ازدحام تا آنجا است که پیامبران و ملائکه برای سفر کربلا به نوبت ایستاده اند.

من از همه دیرتر رسیده ام اما به موقع آمده ام، در روزگاری که راه زیارت هموار و آغوش حسینی بر زائرانش باز است. پس حتما باید تا کربلا بروم؛ در همین سال، همین ماه، اگر شد همین هفته، بلکه همین امروز باید حرکت کنم. 


کتاب: باید برم کربلا (110 شوقنامه برای زیارت امام حسین(ع)
نوشته : محمد باقر انصاری 
resized 1934662 456 پیاده روی اربعین 95 آغاز شد + تصاویر جدید از راهپیمایی برای زیارت اربعین

resized 1934666 838 پیاده روی اربعین 95 آغاز شد + تصاویر جدید از راهپیمایی برای زیارت اربعین


دسته ها : معرفی کتاب
چهارشنبه 3 8 1396 21:27

خبر آمد خبری در راه است

اربعین دگری در راه است

بعد از این مدعی عشق کجاست

عاشق معتبری در راه است

عشق هم مرتبه دارد به خدا

عاشق خون جگری در راه است

او سرش رفته که قولش نرود

مردم شهر! سری در راه است

"سر" خودش گریه کن ارباب است

باز چشمان تری در راه است

کودکی خواب ز چشمش افتاد

خبر آمد پدری در راه است

شاعر : حسن اسحاقی
سه شنبه 4 7 1396 20:56
X